Mezoterapie

Mezoterapie

Princip

Jedná se o francouzskou léčebnou metodu, při které se do kůže nebo podkoží aplikují účinné látky k omlazení vzhledu, hloubkové hydrataci, podpoře růstu vlasů, redukci tuku či tzv.celulitidy. Ve světě dosahuje výrazných úspěchů, u nás představuje  novinku v rámci korektivní dermatologie.

Při mezoterapii se kůže obohacuje o kyselinu hyaluronovou, vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxidanty, venotonika a další speciální látky dle specifického účinku, kterého chceme při ošetření dosáhnout.

Aplikované prostředky při injekčním podání přímo do tkáně působí daleko cíleněji a s větší účinností než při zevním ošetření např.krémy nebo séry.

Vlastní terapie

Mezoterapii se věnují speciálně vyškolení lékaři. Zákrok se provádí ambulantně, za sterilních podmínek. Pomocí drobných vpichů se tenkými injekčními jehlami vpravují do kůže a podkoží účinné látky nebo medikamenty.

Po aplikaci injekcí je možné doplnit ošetření dermarollerem nebo tekutým dusíkem ke zvýšení efektu.

Po ošetření (zejména při hlubších injekcích do kůže nebo podkožního tuku) bývají patrné modřinky, které se do týdne bez problémů zhojí.

K dosažení žádoucího účinku je dobré ošetření opakovat v několikatýdenních intervalech minimálně 3x, k zachování efektu slouží udržovací terapie.

Před zahájením léčby je třeba absolvovat vstupní pohovor a vyšetření lékařem, pokud se neobjeví kontraindikace, první ošetření je možné ihned aplikovat.

Cena 1 ošetření se pohybuje od 500,- do  3000,-Kč dle typu použitých ampulí s účinnými látkami.

Následná opatření

Po zákroku je nutná fotoprotekce, jinak  není třeba omezovat společenský život či fyzickou aktivitu, pouze po injekcích v oblasti obličeje je vhodné následný režim přizpůsobit (krátkodobě viditelné drobné stroupky, mírné edémy nebo hematomy).

Doplňky terapie

Jako doplněk mezoterapie se po aplikaci rejuvenačních preparátů do oblasti obličeje, krku, dekoltu nebo hřbetů rukou doporučuje ochrana před slunečním zářením. Metodu lze s výhodou kombinovat s dalšími omlazujícími zákroky, např. s aplikací botulotoxinu a výplňových materiálů k redukci výraznějších vrásek, s ošetřením laserem nebo plazmaterapií ke zvýraznění efektu.

MUDr. Iveta Hrabálková

Minská 3234/31
616 00 Brno - Žabovřesky
IČ: 75044919
Telefon: 541 219 336
Email: info@esteticka-dermatologie.cz

Ordinační hodiny dle objednání:

  • Pondělí  7.30 - 13,  14-17
  • Úterý      7.30 - 13  
  • Středa    7.30 - 13,   14-17
  • Čtvrtek   7.30 - 13  
  • Pátek     7-14