Botulotoxin je lÉK,  

která se využívá v estetické medicíně k redukci mimických vrásek a nadměrného pocení. Botulotoxin dočasně přeruší nervosvalové spojení, ošetřeným svalem nelze pohybovat nebo jen ve velmi omezené míře, pleť se vypne a působí mladistvým dojmem. Ošetření působí i jako výborná prevence  proti vytvoření mimických vrásek, ideální je aplikace botulotoxinu ještě dříve, než je vráska patrná i v klidu. Ale i u starších osob s hlubšími mimickými vráskami je výhodné, že se po botulotoxinovém ošetření vrásky se neprohlubují a po opakovaných aplikacích se kůže postupně vyhlazuje.

Botulotoxin může být aplikován pouze speciálně vyškolenými lékaři. K injekcím se používají nejtenčí jehličky, zákrok je proto minimálně bolestivý, provádí se za sterilních podmínek. Nejčastěji nemá ošetření žádné nežádoucí účinky, pouze mírné zarůžovění v místě vpichu po dobu několika minut až hodin v závislosti na stupni citlivosti pleti. Vzácně může po aplikaci dojít ke vzniku drobné modřinky.

Cena zákroku závisí na množství aplikovaného botulotoxinu, na počtu spotřebovaných jednotek, je u každého klienta individuální dle rozsahu a hloubky ošetřovaných vrásek.

Ideální lokality k ošetření:

Kolmé vrásky mezi obočím, v oblasti tzv.glabely, které mimicky působí zamračení, vyjadřují zlobu a mrzutost, orientační cena od 2500,- Kč

 

 

 

  • Podélné vrásky na čele tvořící se při zvedání obočí vyjadřující údiv nebo starosti, orientační cena od 2000,- Kč

 

 

  • Vějířky kolem očí – tzv. vrásky vraních stop, které se tvoří při smíchu nebo mhouření očí, vrásky pod očima u mladých žen, orientační cena od 1500,-Kč

 

 

 

 

  • Kolmé mimické vrásky nad horním rtem – tzv.kuřácké, které se vytváření při našpulení úst – orientační cena od 1500,-Kč

Nástup účinku botulotoxinu se pohybuje od 1 do 7 dnů, nejčastěji kolem 3.dne. Bezprostředně po aplikaci je potřeba dodržovat následná opatření:

  • Procvičit intenzivně ošetřené svalové skupiny
  • 4 hodiny nemasírovat ošetřená místa
  • 4 hodiny dodržovat vzpřímenou polohu hlavy, nelehnout si, neprovádět hluboký předklon
  • V den ošetření necvičit, nechodit do sauny, do solária
  • 48 hodin neletět letadlem
  • Týden neabsolvovat hlubokou masáž obličeje

Účinek přetrvává nejčastěji 4-5 měsíců, potom se mimika obnovuje, při opakovaných ošetření se u některých klientů doba účinnosti prodlužuje.